mse.com

 home page  »  měření geopatogenních zón  »  další osobnosti

Josef Váňa dobíjí energii pod pyramidou...


Jak vypadal den Josefa Váni, od neděle osminásobného vítěze Velké pardubické?

6.30 Budíček. „Probudí mě, když moje paní začne štrachat kvůli psovi,“ povídá. Z postele se zvedá pomalu, to ho naučili pardubičtí maséři, manželé Trávníčkovi. „Ti tvrdí, že když člověk v noci odpočívá, musí pak vstát pomalinku přes bok, aby nepodrazil veškerou energii, kterou přes noc tělo načerpalo.“ 7.00 Telefonista. Pracovní den začíná u mobilu. Volá kovářovi, žokeji Minaříkovi do Kolína nad Rýnem i dovozci, který mu má právě odtud přivézt koně. Mezitím cvičí (kliky a posilování zad), zato nesnídá. „Ráno jím doma jen prášky na podporu kloubní činnosti zapité minerálkou, jinak nic. Jen když jsem někde na hotelu se snídaní, tak si ji tam dám.“ 7.30 Na kole. V Chyši usedá na horské kolo a šlape tři a půl kilometru za obec, podél polí a lesem na svůj statek v Mlýncích.
8.30 V sedle. Přes kopec, v dalším statku Boleslav, kde má ustájenu druhou polovinu koní, zahajuje trénink. První lot (zhruba hodinu) cválá se Silver Regentem, který pojede v Pardubicích Cenu Labe, druhý lot s Imprezerem. „Na té rozbahněné dráze jsme nemohli skočit všechno, co jsme chtěli,“ posteskne si. Na Tiumenovi, s nímž bude obhajovat titul ve Velké pardubické, tentokrát nesedí. „Ale snažím se na něm jezdit tak pětkrát týdně.“ 11.00 Ve stájích. Na domluvenou schůzku do Mlýnců přijíždí veterinář, prohlíží koně chystající se na Velkou. „Všichni úplně v pohodě nejsou, ale není to špatné,“ říká Váňa. Obával se hlavně o dvojnásobnou vítězku Sixteen, ale bělčin stav se lepší. „Měla velké problémy s výměnou srsti. Naštěstí už se zase začíná chovat jako jindy před dostihem, hází v kolotoči hrbem.“ Pod pojmem kolotoč rozumějte zařízení, které nutí koně k pohybu.
12.30 Oběd? Chtěl narychlo poobědvat doma, ale zdrželi ho novináři (= my) i zlomená větev, která visí přes cestu, musí ji uříznout. „Tak si dám grilované kuře ve Varech.“ 13.00 Odjezd. Autem vyráží do Karlových Varů. Tam nabírá fyzickou kondici a kupuje „náhradní díly“ do stájí. „Pořád je co spravovat.“ 14.00 V bazénu. Plave v hotelu Thermal, od ředitele tu dostal volnou vstupenku do bazénu i sauny. „Tak ji využívám. Dřív jsem chodil do Lázní 5, ale byl bych hloupý, kdybych teď nevzal Thermal.“ Uplave půldruhého kilometru, styly střídá podle chuti. „Jenom znak flákám. Měl bych ho plavat víc, při něm se super posilují záda.“ Ale o fyzičku před Velkou strach nemá. „Jsem na tom líp než loni.“ 15.30 V sauně. Tři kola po 20 minutách. „Ještě mám pár deka navíc, tak 65,5 kilo. Potřebuju mít lehce pod 65, abych mohl jet v dvouapůlkilovém sedle, na které jsem zvyklý.“ 17.00 Schůzky s majiteli. Čím blíž je dostih roku, tím jsou tu častěji. Do Velké vyšle hned 5 koní: obhájce titulu Tiumena, šampionku Sixteen, nadějného Liraina, veterána Juventuse i debutanta Kobuze.
17.30  Pyramida. Koně se pucují. Ti, na něž v brzké době čekají dostihy, čistí Váňa pod soukromou pyramidou. „Dobíjím tam sebe i ty koně. Pyramidy vás totiž nabíjejí energií.“ Kdysi ji měl ve stájích z drátů, později si ji nechal postavit z pozinkovaného plechu natřeného do duhových barev. „Každý kůň pod ní stráví 20 minut, já sám víc než hodinu. Pořád se zdá, že jsem fit. Tak to asi funguje.“ 19.00 Krmení. Zabere až 2 hodiny, vždyť celkem mají ve stájích 60 koní, po 30 v Mlýncích i Bohuslavi. „Potom sednu na kolo a potmě jedu domů.“ Večeří bez zábran, nešetří se. „Jím stejně jako každý jiný. Akorát týden před Velkou nejsem na to žrádlo tak agresivní.“ 21.30 U počítače. Brouzdá po internetu. „Začínají dražby, hledám vhodné koně.“ Chvíli si také čte, teď právě novou knihu, kterou o něm sepsal Pavel Kovář. Televizi sleduje jen příležitostně. „Moc mě to nebere. Sem tam nacvakám nějaký seriál, ale žádný oblíbený nemám. Jen na pořad Turf se dívám pravidelně.“ 24.00 Dobrou noc. Usíná teprve o půlnoci. „Stačí mi šest hodin spánku.“...

 


 

Měření geopatogenních zón ve Vaší domácnosti

 

I v roce 2011 pokračuje koordinované měření geopatogenních zón v celé České republice v rámci projektu, který podporuje racionální, ekologické a zdravé životní prostředí. Máte-li zájem o proměření geopatogenních zón a jiných škodlivých energetických polí ve Vaší domácnosti v rámci tohoto celostátního projektu, můžete požádat o zajištění měření i Vy.
  
O měření můžete požádat jednoduše zde. V krátké době budete kontaktováni a informováni o konkrétních podmínkách, za jakých měření probíhá. Zodpovíme Vám dotazy týkající se průběhu měření a bude s Vámi domluven termín, který Vám nejlépe vyhovuje, proto v žádosti uvádějte i telefonní číslo - mobilní nebo na pevnou linku*). 
  
 

Copyright © 2004-2011 VDCH